Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie.

Kdy přišly první sibiřské kočky do Evropy,není přesně známo.Údajně se první sibiřanky dostaly na Západ již koncem 19.století.Tehdy ještě nebyly označovány jako sibiřské,nýbrž jako ruské dlouhosrsté.Jako sibiřské kočky byly uznány až v roce 1998.Jejich domovem je Rusko a Ukrajina.

Charakter a temperament.

Sibiřské kočky jsou temperamentní,avšak snášenlivé.Jen výjimečně se vyskytne divočejší jedinec.Výřečnost sibiřské kočky se sice nedá srovnávat s povídavostí orientálních plemen,ale i ony mají co vyprávět.Přirozenost těchto koček se projevuje v jejich nekomplikované povaze.

Typ a standardní rysy.

Tělo:Středně velké až velké,svalnaté a těžké,krátký silný krk,svalnaté středně dlouhé nohy,velké kompaktní oblé tlapky se štětičkami chlupů mezi prsty,ocas dosahuje až k lopatkám a je hustě osrstěn.
Hlava:Krátká a široká se zaobleným čumákem a mírně zaoblenou bradou,čelo je mírně klenuté,kontury jsou jemně zakulacené,profil je mírně obloukovitý,nos je stejně široký od kořene až ke špičce.
Uši:Jsou středně velké a široké u kořene,špička je mírně zaoblená,uši jsou posazené daleko od sebe a nakloněné mírně dopředu.
Oči a jejich barva:Oči jsou velké,mírně oválné a na spodní straně zakulacené.Jsou položeny mírně šikmo a daleko od sebe.Barva očí by měla být jednotná a harmonicky ladit k barvě srsti.Jsou povoleny všechny odstíny od zlatožluté po zelenou.U kresby van a bílé barvy srsti i modré nebo odd-eyed.
Srst:Středně dlouhá,velmi hustá,měkká,jemná podsada pod hrubší krycí srstí,krycí srst je hustá,volně splývavá a vodoodpudivá,má pevnou drsnou strukturu a leskne se,spodní strana těla a zadní strana zadních nohou má pouze podsadu,na krku,hrudníku,kalhotkách a ocasu je srst obzvlášť dlouhá.
Barvy srsti:Povolují se plné barvy(jednobarevná srst),a to pouze takzvané barvy přírodní-černá,modrá,červená,krémová,želvovinová a modře želvovinová.Dále tři různé kresby-mramorování,tygrování a tečkování.Barva bílá,barvy stříbřité,veškerá zbarvení s podílem bílé barvy a všechna zbarvení vznikající kombinací těchto barev.Varianta point se jmenuje něvská maškaráda.Nepovolují se barvy čokoládová a skořicová,jakož i jejich zředění(lila a plavá),stejně jako faktor burma.Protože tyto barvy se nevyskytují v přirozených populacích svědčily by o nežádoucím přimísení jiných plemen.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nabízím perského kocourka ke krytí

(Věra, 28. 2. 2009 17:52)

Náš kocourek hledá perskou stříbrnou činčilu ke krytí, jsou mu 2 roky, je očkovaný, čistotný, hodný a moc hezký, požaduji jednoho narozeného kocourka, foto zašlu. Tel: 604354965, e-mail: geschichte@centrum.cz

Sibiřský kocourek

(Veronika, 27. 12. 2007 11:06)

Zapoměla jsem dodat číslo: 774685154

Sibiřský kocourek

(Veronika, 27. 12. 2007 11:02)

Prodám sibiřského kocourka,rok starý,vykastrovaný,velmi vychovaný,mazlíček.Záchod,škrábalo přidám. Jen do dobrých rukou. Z důvodu alergie

SIBIŘSKÁ KOČKA

(aLENA, 28. 1. 2007 18:31)

hLEDÁM KOCOURKA KE KRYTÍ NAŠÍ NÁDHERNÉ KOČIČKY oXANY. JE ROK A PŮL STARÁ A V PŘÍPADĚ ZÁJMU MOHU DOLOŽIT I FOTKU, ŽE TOMU TAK OPRAVDU JE.