Jdi na obsah Jdi na menu
 


Původ

    Myš domácí bezsrstá vznikla mutací, která byla standardizována selektivním šlechtěním v laboratořích v různých kmenech. Myši jako tyto se hodně používají pro výzkum rakoviny, protože u holé kůže se dříve projeví eventuální zvláštnosti než u myší, které jsou osrstěny normálně.


Vlastnosti

    Tyto myšky jsou vhodné jako domácí mazlíčci, když ne každému se jejich nápadný zevnějšek líbí. Mě ano :-)

    Chov těchto myšek je stejný jako jejich osrstěných kolegyň. Lze je bez problémů chovat společně s normálně osrstěnými myškami.

    Kůže nu nu myšek má více záhybů a nevýhodou je, že když se zraní, zůstávají jizvy na bezsrsté kůži dobře viditelné. 

    Bezsrsté myši se rodí – stejně jako všechny ostatní myši – holé. Poté jim – jako ostatním – naroste normální srst. Tato srst jim asi ve třech týdnech začne postupně od očí a čumáčku vypadávat. Pokud myš své osrstění ztratí, už jí nikdy nedoroste.

Kůže těchto myšek je velmi tenká.

     Původně se tyto myšky vyskytovali hlavně v bílé barvě (tj.měli červené oči). Dnes je možné sehnat myšky i tmavooké (mohou mít bílou i barevnou srst,ale ve výsledku je to vlastně jedno,protože jim stejně vypadá :-).

    Tyto myšky mají o něco větší potřebu tepla, ale neznamená to, že se jim musí topit. Jen je třeba je nenechat prochladnout.

     Toť vše co mě v této chvíli napadá. Veškeré dotazy ráda zodpovím – budu-li je vědět – na emailu nebo prostřednictvím knihy hostů.

Text : www.navel-mysky.wz.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz

(Lucinka, 21. 10. 2007 12:02)

Ahoj nevíte co se stane když dám dohromady jednoho starého laboratorního samečka přítulného(dobrosrdečného)k mladé samičce laboratorního chovu?Odepište Prosím do konce týdne do komentářů.Lucinka

Dotaz

(Lucinka, 21. 10. 2007 12:02)

Ahoj nevíte co se stane když dám dohromady jednoho starého laboratorního samečka přítulného(dobrosrdečného)k mladé samičce laboratorního chovu?Odepište Prosím do konce týdne do komentářů.Lucinka

Kolik

(Lukas, 10. 10. 2007 21:33)

Kolika se doziva let.

To Lucka a Marek

(Lorelai, 24. 6. 2007 9:06)

4 sežrala ? Může to mít tři důvody...buď se něčeho lekla a jako obranu mláďátka snědla, je to aby zachránila aspon svůj život a spotřebovala všechny proteiny => mládata....nebo...byli nemocná a ona je tímto nezvyklím způsobem odklidila od zdravých, většinou je jen vyhodí z domečku, ale může se stát že je i sežere....a další důvod je ten, že jestli je začínající maminka, tag se jí zdálo 7mláďátek prostě moc...nebo byla nervní...Ale toto bych neřešila je to zcela NORMÁLNÍ... :)

proc zere sva madata

(Lucka a Marek, 23. 6. 2007 21:31)

Me mysce se narodilo 7 mladat a 4 snedla, ...cele...proc?

...

(lalina, 21. 5. 2007 19:53)

ako ja bych tam jece dodala uze mysi rádi zdrhaj :-D jinak gody :-)

MYŠIČKY

(Michaela, 5. 4. 2007 12:24)

Chtěla jsem se zeptat za kolik korun se kupují myši?až mi umřou ryby chcu si pořídit 2myši kluka a holku.

To Pavel

(Lorelai, 18. 3. 2007 16:11)

Jakou si měl otázku ohledně napájetka ? =)

To Janinka

(Lorelai, 18. 3. 2007 16:10)

Áhojky =* Samozřekmě problém nenastane, tedy neměl yb nastat moje kamarádka má 5nunu a 10normálních (mastomyši+laborky) v jedné taky 3-patrové velké kleci a žádné problémy nenastali. Když se spáří..popravdě to se jí a ani mě nikdy nestalo, ale předpokládám, že by byli podobné spíše té saténové myšce (tudíš osrstěné a barvy krémová) Jestli nechceš aby se spářili, tag si kup samičku (samce), prostě druhého stejného, ve zverimexech to ale většinou nepoznají a ty pokud se tim dlouho nezabíváš tag také ne a ještě ke všemu newíš stáří opravdu doporučuji si jí koupiot od chvoatele v twé blízkosti..cna 50,--250,- ale je to různé...

Nunu myška jako společnice

(Janina, 17. 3. 2007 13:02)

Hezký den, ráda bych se zeptala,zda nenastane problém, když chci dát mimi nunumyšky k již starší myšce strakaté saténové do jedné třípatrové klece.Pokud by se spářili, co by z toho vzniklo? Děkuji za odpověď. Jo, nunu se dají koupit v brněnském Pet planetu.

Napájetko

(Pavel, 4. 3. 2007 13:24)

nunumyšky

(Pro _Illy_, 21. 1. 2007 10:22)

Nunumyšky, nejsou bohužel ve zmerimexech an trhu, někde jsou za cenu do 50,-, ale newíš v jakém jsou stavu...koukni na www.navel.cz a odkaz myšky...jsou tam vrhy myšek a různí chovatelé, od kterých je můžeš koupit s PP cena se pohybuje okolo 100,- ...podle rodokmenu...

nunumyš

(_Illy_, 21. 1. 2007 10:00)

Ahoj!
Rad bych se dozvedel, kde se daji nunumysi koupit-nikde jsem je nenasel a budu moc rad, za kazdy tip!
Dekuju!